Sedinta alegeri Mai 2013

Sedinta Alegeri

An lionistic 2013-2014

In data de 14.05.2013, a avut loc sedinta de alegeri pentru Anul Lionistic 2013- 2014. La aceasta au participat membrii ai clubului nostru care sustin miscarea lionistica si care s-au implicat in actiunile derulate pana acum.

Sedinta a debutat cu intonarea imnurilor Lions si LEO, imnul National, urmand apoi raportul presedintelui pentru anul lionistic care se va incheia in Iulie anul acesta.

Activitatile anului care urmeaza sa se incheie au urmat in mare parte tipologia celor derulate in anii precedenti si anume Afise pentru Pace, Screening oftalmologic pentru copii prescolari si scolari, Screening glicemie, plantare arbori si arbusti. Au existat si actiuni de donatii pentru persoane dezavantajate dar si copii proveniti din familii cu posibilitati limitate.  Cele mai importanta actiuni ale anului care se incheie au fost organizarea Sedintei de Cabinet pentru District 124 Romania, in Noiembrie la Sinaia si Concertul de Craciun de la Filarmonica Paul Constantinescu din Ploiesti.

In conformitate cu regulamentul privind alegerile la nivelul cluburilor din cadrul Asociatiei District 124 Romania, a fost aleasa noua conducere a clubului:

       Presedinte pentru anul lionistic 2013-2014: Gheorghe TEODORESCU

  1. Vice Presedinte 1 pentru anul lionistic 2013-2014: Camelia KRIEB
  2. Vice Presedinte 2 pentru anul lionistic 2013-2014: Luminita MARINOV
  3. Trezorier: Cosmin SURUGIU
  4. Secretar: Carmen TACHE

 Incercam ca si in anul lionistic care incepe la 1 iulie 2013 sa desfasuram cat mai multe actiuni; cele traditionale care se inscriu deja in programele nationale ale District 124 Romania dar si continuarea editiei numarul 2 pentru Concertul de Craciun. Ne propunem ca in toamna sa organizam impreuna cu Primaria Ploiesti un bal de caritate, cu scopul de a strange fonduri pentru utilarea noului spital de copii din Ploiesti care urmeaza sa fie functional din 2015.

Cu totii ne dorim sa diversificam si in anul lionistic care incepe actiunile pe care le vom derula, astfel incat sa acoperim cat mai multe din nevoile comunitatii din care facem parte.

La partea de Diverse am ascultat raportul trezorierului pentru a intelege exact cum s-au adunat si cheltuit fondurile care au trecut prin contul clubului nostru.

Ne-am stabilit sedinta lunara a clubului, in ultima Joi a fiecarei luni, la ora 18, la sediul clubului din strada Trei Ierarhi nr.2, Ploiesti.

Am incheiat sedinta cu sentimentul ca si clubul nostru a devenit unul recunoscut la nivel de district, sperand cu totii sa contiunam ca si pana acum si poate ceva mai mult actiunile si promovarea lionismului in judetul nostru, sperand in implicarea membrilor clubului si cresterea numericului acestuia.

LIONS

Lions Clubs International reprezinta cea mai mare organizatie pentru servicii umanitare din lume, formata din oameni cu o pozitie sociala si morala recunoscute, capabili de a imbunatati soarta celor nevoiasi, uniti prin prietenie si animati de dorinta de a servi.LIONS PLOIESTI

Lions Club Ploiesti


©2022 LIONS CLUB PLOIESTI - Designed by LIONS 2017

Search