PROMOVARE ACTIUNI DEDICATE TINERETULUI-LIONS CLUB PLOIESTI

Vineri, 07 Octombrie 2016, a avut loc la Busteni intalnirea periodica a cadrelor didactice din judetul Prahova. Membrii ai Lions Club Ploiesti au participat la acesata intalnire si au facut o prezentare a proiectelor pe care clubul nostru le desfasoara, incepand din anul 2009, si care sunt dedicate copiilor si profesorilor.

Astfela fost prezentat concursul Afise pentru Pace care se bucura de la an la an de participarea tot mai multor copii de 11,12 si 13 ani din scoli din orasul Ploiesti dar si din judetul Prahova.

Programul Lions Quest- educatie pentru viata, dedicat profesorilor s-a bucurat de interes din partea participantilor, clubul nostru intentionand sa organizare al doilea seminar la nivelul judetului Prahova.

Porgramele dedicate copiilor precum plantarea de arbori, tanarul ambasador lions, implicarea in munca de voluntariat au fost promovate in scopul de a crea o legatura mai puternica intre tineri si participarea voluntara a acestora, intr-un numar cat mai mare, la actiuni dedicate comunitatii.

Prezentarea actiunilor desfasurate de Lions Club Ploiesti in colaborare cu scoli si gradinite din judetul Ploiesti a fost primita cu interes de catre profesorii participanti, drept dovada mesajele venite de la diferite scoli care ne-au propus colaborari pe viitor.

LIONS

Lions Clubs International reprezinta cea mai mare organizatie pentru servicii umanitare din lume, formata din oameni cu o pozitie sociala si morala recunoscute, capabili de a imbunatati soarta celor nevoiasi, uniti prin prietenie si animati de dorinta de a servi.LIONS PLOIESTI

Lions Club Ploiesti


©2019 LIONS CLUB PLOIESTI - Designed by LIONS 2017

Search