Sedinta Lions Club Ploiesti - Octombrie 2014

 

Sedinta Lions Club Ploiesti  - Octombrie 2014

 

Vineri, 10 Octombrie 2014, membrii Lions Club Ploiesti au luat parte la ce-a de-a doua sedinta din anul  lionistic 2014-2015.

 

Am parcurs astfel Pasul 1 din programul Club Excellence Process Lite din Manualul participantilor.

Cu mult entuziasm, am incercat sa definim ce intelege fiecare membru prin misiunea Lions, ce realizari am avut sau ne dorim sa avem, care sunt nevoile comunitatii noastre si cum le putem acoperii.

Pentru aceasta sedinta, membrii au avut de completat si adus cu ei formulare de evaluare personala cuprinse in program, astfel incat sedinta a decurs cat se poate de productiv, pentru ca toti aveau definite motivele pentru care sunt membrii Lions, obiective, imbunatatiri etc.

 

La sfarsitul activitatii legate de CEP, au fost desemnate echipe care sa se ocupe de urmatoare tema practica a programului, si anume evaluarea nevoilor comunitatii, prin completarea unor formulare de catre autoritatile locale sau alte persoane din cadrul comunitatii. Speram sa aflam astfel nevoile neindeplinite ale societatii si sa incercam sa le acoperim prin activitatea noastra de service.

 

Sedinta nu s-a rezumat doar la CEP, am analizat si pus la punct programul clubului pentru luniile urmatoare.

Astfel, am discutat organizarea concursului Afise pentru Pace, desfasurarea Screeningurilor Oftalmologic si cel pentru Diabet, organizarea Concertului caritabil de Craciun, desfasurarea Lions Quest, plus multe alte activitati.

 

Primul pas din CEP,  a reprezentat un pas important pentru clubul Lions Ploiesti. La sfarsitul sedintei am simtit cu adevarat ca suntem mai aproape de excelenta, suntem mai aproape de atingerea obiectivelor noastre. La Ploiesti, am ajuns la concluzia ca suntem ceea ce facem in mod repetat. Exelenta, prin urmare, nu este un act ci o obisnuinta!

 

NOI SERVIM!!!

 

Sedinta Lions Club Ploiesti  - Octombrie 2014

 

Vineri, 10 Octombrie 2014, membrii Lions Club Ploiesti au luat parte la ce-a de-a doua sedinta din anul  lionistic 2014-2015.

 

Am parcurs astfel Pasul 1 din programul Club Excellence Process Lite din Manualul participantilor.

Cu mult entuziasm, am incercat sa definim ce intelege fiecare membru prin misiunea Lions, ce realizari am avut sau ne dorim sa avem, care sunt nevoile comunitatii noastre si cum le putem acoperii.

Pentru aceasta sedinta, membrii au avut de completat si adus cu ei formulare de evaluare personala cuprinse in program, astfel incat sedinta a decurs cat se poate de productiv, pentru ca toti aveau definite motivele pentru care sunt membrii Lions, obiective, imbunatatiri etc.

 

La sfarsitul activitatii legate de CEP, au fost desemnate echipe care sa se ocupe de urmatoare tema practica a programului, si anume evaluarea nevoilor comunitatii, prin completarea unor formulare de catre autoritatile locale sau alte persoane din cadrul comunitatii. Speram sa aflam astfel nevoile neindeplinite ale societatii si sa incercam sa le acoperim prin activitatea noastra de service.

 

Sedinta nu s-a rezumat doar la CEP, am analizat si pus la punct programul clubului pentru luniile urmatoare.

Astfel, am discutat organizarea concursului Afise pentru Pace, desfasurarea Screeningurilor Oftalmologic si cel pentru Diabet, organizarea Concertului caritabil de Craciun, desfasurarea Lions Quest, plus multe alte activitati.

 

Primul pas din CEP,  a reprezentat un pas important pentru clubul Lions Ploiesti. La sfarsitul sedintei am simtit cu adevarat ca suntem mai aproape de excelenta, suntem mai aproape de atingerea obiectivelor noastre. La Ploiesti, am ajuns la concluzia ca suntem ceea ce facem in mod repetat. Exelenta, prin urmare, nu este un act ci o obisnuinta!

 

NOI SERVIM!!! 

Sedinta Lions Club Ploiesti  - Octombrie 2014

 

Vineri, 10 Octombrie 2014, membrii Lions Club Ploiesti au luat parte la ce-a de-a doua sedinta din anul  lionistic 2014-2015.

 

Am parcurs astfel Pasul 1 din programul Club Excellence Process Lite din Manualul participantilor.

Cu mult entuziasm, am incercat sa definim ce intelege fiecare membru prin misiunea Lions, ce realizari am avut sau ne dorim sa avem, care sunt nevoile comunitatii noastre si cum le putem acoperii.

Pentru aceasta sedinta, membrii au avut de completat si adus cu ei formulare de evaluare personala cuprinse in program, astfel incat sedinta a decurs cat se poate de productiv, pentru ca toti aveau definite motivele pentru care sunt membrii Lions, obiective, imbunatatiri etc.

 

La sfarsitul activitatii legate de CEP, au fost desemnate echipe care sa se ocupe de urmatoare tema practica a programului, si anume evaluarea nevoilor comunitatii, prin completarea unor formulare de catre autoritatile locale sau alte persoane din cadrul comunitatii. Speram sa aflam astfel nevoile neindeplinite ale societatii si sa incercam sa le acoperim prin activitatea noastra de service.

 

Sedinta nu s-a rezumat doar la CEP, am analizat si pus la punct programul clubului pentru luniile urmatoare.

Astfel, am discutat organizarea concursului Afise pentru Pace, desfasurarea Screeningurilor Oftalmologic si cel pentru Diabet, organizarea Concertului caritabil de Craciun, desfasurarea Lions Quest, plus multe alte activitati.

 

Primul pas din CEP,  a reprezentat un pas important pentru clubul Lions Ploiesti. La sfarsitul sedintei am simtit cu adevarat ca suntem mai aproape de excelenta, suntem mai aproape de atingerea obiectivelor noastre. La Ploiesti, am ajuns la concluzia ca suntem ceea ce facem in mod repetat. Exelenta, prin urmare, nu este un act ci o obisnuinta!

 

NOI SERVIM!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ENGLEZA:

 

 

Lions Club Ploiesti- October meeting

 

Friday, 10 October 2014, Lions Club Ploiesti members, took part at the second meeting of the lionistic year 2014-2015.

We covered Step 1 from the Club Excellence Process Lite program within the Participants Workbook.
With enthusiasm we tried to define what each member understands through the Lions mission, what achievements we had completed or we want to achive in the future, what are the unmeet needs of our community and how can we cover them.
For this meeting, members had to complete and bring, the Ratings -personal evaluation forms within the CEP program, so the meeting went  as productive as possible, because everyone had defined reasons of why they are Lions members , objectives, improvements, and so on.

At the end of the discussion related to CEP, were designated teams to handle the next practical program theme, which was the evalaution of the Community Needs  by  filling out Assessment forms by local authorities or other persons within the community. We hope to find out the unmeet needs of the Community and to cover them through our service activity.

The meeting was not limited to the CEP, we also analyzed and developed the club's program for the coming months.

So we discussed about the organization of Peace Posters Contest, Eye screening, Dibetics screeings, Christmas Charity Concert; Lions Quest and many other activities.

 
The first step of the CEP  program , was an important step for Lions Club Ploiesti. At the end of the session  we really felt that we are closer to excellence, we are closer to achieving our goals. In Ploiesti, we concluded that  we are  what we repeatedly do, Excellency, therefore, it is not  just an one day act  but an habit.

 

 

WE SERVE!

LIONS

Lions Clubs International reprezinta cea mai mare organizatie pentru servicii umanitare din lume, formata din oameni cu o pozitie sociala si morala recunoscute, capabili de a imbunatati soarta celor nevoiasi, uniti prin prietenie si animati de dorinta de a servi.LIONS PLOIESTI

Lions Club Ploiesti


©2019 LIONS CLUB PLOIESTI - Designed by LIONS 2017

Search