SEDINTA FINAL AN LIONISTIC IULIE 2014

Ultima sedinta din anul 2013-2014 Lions Club Ploiesti

 Anul lionistic 2013-2014 se apropie de sfarsit si la Ploiesti, membrii Lions, s-au adunat pentru ultima data in acest an, in cadrul unei sedinte.

Impletind cadrul oficial cu cel festiv, leii s-au intalnit la un restaurant pentru a face un bilant al activitatii lor in anul ce se va incheia la sfarsitul lunii Iulie. Fara doar si poate, clubul Lions Ploiesti este mai viu decat niciodata, si dovada sunt toate actiunile intreprinse in anul 2013-2014, dintre care enumeram: Tabara matematica Campulung Muscel 14-21 iulie 2013; Sponsorizare actiune sociala Centru de Plasament Plopeni; Premiere copii talentati in cadrul “Festivalului Vinului”; Actiune sponsorizare rechizite scolare-School in a Box; Actiune “Din suflet pentru ingeri”; Donatie echipamente IT scolilor prahovene; Donatie carte Chisinau; Plantat arbori; Evenimente pentru copii de la Centrul de plasament Plopeni -meci de fotbal si film; Concert Filarmonica Ploiesti; Concurs Afise pentru pace; Screening diabet, Screening  oftalmologfic si multe alte actiuni pentru prevenirea- tratatea diabetului si a bolilor oculare la nivelul judetului Prahova; etc.

Ne este foarte greu sa trecem in revista toate actiunile intreprinse de clubul nostru de-a lungul unui an. Cert este ca fiecare membru al Lions Club Ploiesti a  onorat  principiile lionismului, si-a intensificat activitatea, asumandu-si responsabilitatea zi de zi,  aceea de a servi miscarea lionistica pe tot  parcursul anului 2013-2014.

In cadrul ultimei sedinte, am sarbatorit intrarea unor noi membrii in familia noastra : Gabriel Taga- Director al Colegiului National “Mihai Viteazul”  Ploiesti si profesor de matematica, Roxana Taga- profesoara de limba romana in cadrul scolii “Sfantul Vasile “ din Ploiesti si Adrian Nicolae- Presedinte Trenkwalder Romania.

Concluziile au fost mai mult decat pozitive, am incheiat anul cu un club mai puternic decat niciodata, sudat si cu realizari concrete, ceea ce ne face sa privim cu speranta spre viitor, cand dorintele sunt mai aprinse si lionismul pulseaza mai puternic ca niciodata la Ploiesti.

Ne-am dat seama ca in acest an, membrii clubului nostru au trait in fiecare clipa motto-ul promovat de presedintele Lions International din acest an, Barry Palmer “ Urmeaza-ti visele!”,  si impreuna au servit la implinirea viselor proprii, dar si ale comunitatii din care fac parte.

Tot in cadrul acestei sedinte am asistat la predarea stafetei de la conducerea clubului 2013-2014, catre conducerea viitoare 2014-2015.

Dar, conducerea Lions Ploiesti nu se rezuma doar la Presedinte, cei doi Vicepresedinti, Secretar si Trezorier, ci la toti membrii, asa ca  ne-am felicitat reciproc, pentru ca am acceptat aceasta provocare de a conduce impreuna Clubul, in anul lionistic 2013-2014, si am hotarat sa privim spre viitor intr-o maniera optimista, fiind recunoscatori, pentru ca ne putem baza de acum inainte pe si mai multe persoane deosebite si talentate.

Membrii Lions Club Ploiesti, sunt o echipa, lucreaza impreuna, fiecare indeplinindu-si propriul rol si acest lucru se vede in toate actiunile. La Ploiesti, flacara lionismului arde mai puternic ca niciodata, servim cu onoare principiile lasate de cei ce au fondat acest club, constienti fiind ca mostenirea lionistica se afla in mainile noastre, mainile tuturor leilor de pretutindeni!

LIONS

Lions Clubs International reprezinta cea mai mare organizatie pentru servicii umanitare din lume, formata din oameni cu o pozitie sociala si morala recunoscute, capabili de a imbunatati soarta celor nevoiasi, uniti prin prietenie si animati de dorinta de a servi.LIONS PLOIESTI

Lions Club Ploiesti


©2019 LIONS CLUB PLOIESTI - Designed by LIONS 2017

Search