Sedinta Ploiesti_Ianuarie 2014

SEDINTA LIONS CLUB PLOIESTI - 29 IANUARIE 2014

Miercuri, 29 ianuarie 2014, a avut loc intrunirea lunara a membrilor Clubului Lions Ploiesti.

In cadrul sedintei, au fost abordate urmatoarele subiecte:

  • Impactul      concertului “ Un Craciun luminos”;
  • Actiuni      noi pentru lunile Ianuarie –Martie;
  • Stabilirea      conducerii 2014-2015;

Printre actiunile avute in vedere de catre membrii clubului, este strangerea de carti pentru scolile din Republica Moldova, in colaborare cu alte doua cluburi Lions din Romania( LC BACAU SI LC SFANTUL GHEORGHE).

De asemenea, o alta actiune ce urmeaza sa fie pusa in practica, este aceea a dota camine de copii, gradinite, scoli prahovene cu imprimante si calculatoare.

Aceste doua noi actiuni ambitioase ale Clubului Lions Ploiesti, au fost imbratisate cu entuziasm de catre membrii prezenti si nu numai.

Tot in cadrul sedintei din 29 ianuarie, doi voluntari, au fost acceptati in cadrul unei ceremonii superbe, ca membrii. Este vorba de Elida Galdau si Dragos Podaru. Acestia au avut drept sponsori pe Carmen Tache, respectiv pe Gheorghe Theodorescu.

Pentru noi, investirea de noi membrii reprezinta un adevarat ritual, ce nu se rezuma doar la ziua in care persoanele respective sunt acceptate in club.

Toti cei ce fac parte din clubul nostru, au dovedit ca merita aceasta onoare , au dovedit ca imbratiseaza si traiesc dupa valoriile promovare de Lions.

Membrii clubului au discutat deschis , au propus noi proiecte, dar nu au uitat de actiunile ce au consacrat activitatea lionistica la nivelul judestului Prahova: screeningul oftalmologic, screening glicemie, plantat arbori etc.

Vrem ca oamenii sa vada in clubul nostru, un sprijin, de aceea continuitatea actiunilor pe care le incepem este extrem de importanta. Munca pe care alegem sa o facem zi de zi in cadrul acestui club devine treptat lucrarea vietii noastre. Noi , membrii Lions Club Ploiesti, suntem convinsi ca lumea din jur nu ne datoreaza nimic. Noi suntem cei care datoram lumii totul.

Toate actiunile noastre sunt modul nostru de a ne exprima recunostinta fata de societatea in catre traim si de a restitui lumii o parte din ceea ce am primit.

SERVIM!

 

LIONS

Lions Clubs International reprezinta cea mai mare organizatie pentru servicii umanitare din lume, formata din oameni cu o pozitie sociala si morala recunoscute, capabili de a imbunatati soarta celor nevoiasi, uniti prin prietenie si animati de dorinta de a servi.LIONS PLOIESTI

Lions Club Ploiesti


©2019 LIONS CLUB PLOIESTI - Designed by LIONS 2017

Search